Polish (Poland)English (United Kingdom)

Licznik odwiedzin

Dzisiaj452
W tym miesiącu9943
Wszystkie624724
Strona startowa
Aktualności
Liszno – 18 lipca 2015 r.

Przy upamiętnionym przez Fundację grobie 31 Żydów odbyło się spotkanie mieszkańców Liszna z gośćmi z Norwegii i Izraela by wspólnie oddać hołd pomordowanym. W spotkaniu wzięli również udział - Pani Poseł na Sejm RP Beata Mazurek oraz Wójt Gminy Rejowiec Fabryczny Zdzisław Krupa. Uroczystość prowadził Zbigniew Niziński. Następnie w świetlicy wystąpił miejscowy zespół gospodyń „ Radość” oraz zespół z Norwegii.

Więcej…
 
Stawce – 14 lipca 2015 r.

W lesie w Stawcach postawiliśmy ogrodzenie wokół grobu 2 Żydów zamordowanych przez Niemców w 1942 r. W pracy pomogli okoliczni mieszkańcy.

Więcej…
 
Osowa – 25 czerwca 2015 r.

Wraz ze świadkiem wydarzeń i właścicielem terenu oznaczyliśmy grób dwóch Żydów, ojca i syna, zabitych przez żołnierzy niemieckich w 1942 r. Ofiary pochodziły z Włodawy. Zostali złapani podczas pobytu w Osowej przez przejeżdżającego w tym czasie niemieckiego komendanta obozu pracy w Lucie i jego ochronę a następnie zastrzeleni. Niemiec nakazał zakopać Żydów na miejscu egzekucji.

Więcej…
 
Warszawa – 21 czerwca 2015 r.

W Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia wyróżnień pierwszej edycji programu „Laur Pamięci”, podczas której uhonorowane zostały osoby zaangażowane w zachowanie dziedzictwa kultury żydowskiej w Polsce. Laureaci odebrali pamiątkowe statuetki i dyplomy z rąk Ambasador Izraela Anny Azari. Wśród wyróżnionych był Eugeniusz Gradek, członek Rady Fundacji, za opiekę nad cmentarzem żydowskim w Żywcu.

Więcej…
 
Klementowice – 26 maja 2015 r.

W Klementowicach Fundacja „ Pamięć, Która Trwa” zainicjowała i przeprowadziła upamiętnienie około 350 Żydów zamordowanych przez żołnierzy niemieckich w czerwcu 1942 r. Na miejscu ich rozstrzelania i pochówku postawiliśmy kamień Pamięci, przy którym odbyła się uroczystość z udziałem młodzieży szkolnej, mieszkańców Klementowic i okolic, przedstawicieli Ambasad, duchownych, lokalnych władz i zaproszonych gości.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 10 z 44
Prawa autorskie do zamieszczonych na tej witrynie internetowej tekstów i zdjęć są zastrzeżone,
ich wykorzystanie jest możliwe jedynie za pisemną zgodą Zarządu Fundacji.

 


© 2009 Fundacja Pamięć, Która Trwa